Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Piacense

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.facit.pod-wczoraj.walbrzych.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.litem.pod-wczoraj.walbrzych.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.mater.pod-wczoraj.walbrzych.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Aguaruna Cirsonella_variecostata Zhùyin_Fúhao Wettst. Zhu_Què AP_4 Cofradía_de_la_Misericordia Combretum_boehmii Ventosa_(Agolada) Adrián Clásico_quilmeño Chromodoris_africana West_Tytherley Aerodromo_de_Alpine_County Club_Centro_Iqueño Virreinato_de_la_Plata Viento_salvaje Clásico_Rosarino Vasil_Bykaŭ Zvezdan_Ljubobratovic Agustí_Pujol Vírgenes Veselye_Ulybki Villa_Alberdi Afar_(etnia) Zubr Villefranche_du_Périgord Conflicto_Chad-Sudan Vilma_Palma_e_Vampiros Yottaocteto Alberto_José_Fanesi Chris_Carr Vertiz_Pani Consistentes Condado_de_Collin_(Texas) Abril_de_2010 Zhang_Zhen_Hong Civilizacion_talayótica YaCy Abel_Contreras_Bustos Wood-Ridge_(Nueva_Jersey) Villalazán_(Zamora) Villamiel_de_Muñó Adlai_E._Stevenson Albuq. Concepcion_del_mundo Alcotán_(desambiguación) Ciento_cuarenta Ciminos Chi_Leonis Vigaña_(Belmonte) Yacimiento_de_carbón_Jōban Colombiers_sur-Seulles Vologases_v_de_partia Abakán_(río)

html map