Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.patres.ta-czekac.olawa.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.vitae.ta-czekac.olawa.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.ta-czekac.olawa.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Héctor_Rondán Hermione_jasminea Moonlight_Drive Historiografía_soviética Momo_(mitología) Heaven_and_Hell_(canción) Grosse_Pointe_(Michigan) Aracte Anastasia_y_Drizella_Tremaine Herradura Historia_de_Botsuana Automatic_Identification_System Harbine_(Nebraska) Ancistrus_formoso Honeymoon_in_Vegas Arietta_(Nueva_York) Historia_militar_de_la_Union_Soviética Gérard_Philip Anu_Garg Hypoptinae Howe_(Indiana) Historia_de_las_divisiones_administativas_colombianas Arterias_cortas_del_estómago Asociación_Derecho_a_Morir_Dignamente Armageddon_(ajedrez) Modelo_de_satélite Arri_Bayonet Ano_1599 Aurel_Vernescu Ha_nacido_una_estrella_(pelicula_de_1937) Angelo_Benedicto_Sormani Hans-Joachim_Marseille Hong_Yun-suk Idioma_Proto_semítico Ib3_televisio Hennessy Análisis_bursátil Ibón_de_Estanés Atlético_Petróleos_do_Huambo Mordellistena_apiciventris Archipiélago_de_Ayvalik Mr_Mittens_(Johnny_Test) Asunción_(desambiguación) Assé_le-Bérenger Idioma_ribagorzano Grosse_Tete_(Luisiana) Httrack Artralgias H._Malvicino Mirta_Nunez_Díaz-Balart Growl_(software) Ideoroncus_procerus Haim_Zafrani Artimora HD_104671

html map