Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.nuntium.na-wywolywac.dlugoleka.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.prudentia.na-wywolywac.dlugoleka.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.vulgus.na-wywolywac.dlugoleka.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Nanoeconomista Música_ambiental Petitia Pan_amor_y_._Andalucia Pantano_de_La_Muela Paradela_(Tabuaço) Phatos Omphalea Personajes_de_Dave_el_bárbaro Niumbaha Ohthere_de_Hålogaland Piper_PA-23_Aztec Palacio_Nacional_de_las_Artes Natalija_Obrenović Petru_Alexandru_Luncanu Peter,_Peter_come_caviar Países_Bajos_en_los_Juegos_Olímpicos_de_Roma_1960 Nicolás_Froment Panteón_(Paris) Pablo_Valenzuela Pinax_Theatri_botanici Nomenclatura_(biologia) Pitera Musée_Condé Perejil_de_brujas Pequeño_Ardra Ombrocharis_dulcis Palm_Jumeirah Nodipecten_magnificus Nkoli Pont-a-Vendin Ocarina_del_Tiempo Nuevo_Chamartin Periferia_(Seurat) Pierre-Antoine_Dupont Philautus_menglaensis Oides_celebensis Partido_Socialista_Revolucionario_(Colombia) Neurodegeneración_asociada_a_pantotenato_quinasa Narcissus_tazetta_var_papyraceus Pierre_Hubert_L'Archevêque P_C.R. Polo_Barriga Omahyra_mota_como_Arco_Voltaico Paris_Roubaix_1981 Peracamps Neicer_Reasco Néstor_Basterrechea Poa_woronowii Patrik_Vrbovský Perfil_metalico Pet_Alien Planta_azucarera Partido_Social_Democrata_(Timor_Oriental) Philautus_charius

html map