Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Pasta

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.domini.to-prawo.katowice.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.gratias.to-prawo.katowice.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.libitum.to-prawo.katowice.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Convento_de_la_Santisima_Trinidad_y_Purísima_Concepción_(Écija) Algoritmos_de_ordenación Dark_Prince_The_true_story_of_Dracula Alyssum_vagum Cremastistofilia D.O.I. Deringa Corquiéu Donat_János Crisman_(Colorado) Crisipo_de_Solos Devil's_Meat ENSAM Cuenca_de_disipación Diego_de_Nunez_de_Avendano Dífilo_de_Sinope De_mil_colores Alive_at_the_F*cker_Club Diseno_editorial Digital_+ David_J_Gross Do_You_Wanna_Dance? Copa_de_la_UEFA_2005_06 Daniel_Hidalgo_Valdés Convento_de_San_Andrés Alex_Lora_y_El_Tri_35_anos_y_lo_que_falta_todavia Donacion_de_Constantino Dingy-Saint-Clair Crisis_de_Marruecos Distrito_de_San_Pedro_de_Sano David_Bellion Daniel_Angel_Borrillo Dolichostigma Alfonso_I_Enriquez Derecho_de_acrecer Ambroise_Marie_Francois_Joseph_Palisot_de_Beauvois Daniel_Gonzalez_Güiza Cordula_javanica Culposo Cs Death_at_a_Funeral Difracción_de_rayos_X Alejandro_I_de_Kakhetia Dance_me_if_you_can Allemant_(Marne) Dies_Canoas Cyperochloeae Derechos_constitucionales Distrito_autonomo_Janti-Mansi Ana_Maria_Luisa_de_Médici Cristian_Machin Cranchia Edinson_Cavani David_Limbersky Distrito_de_Tiruvallur

html map