Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
San domino

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj http://www.conscientiae.do-lotniczy.rawa-maz.pl makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest http://www.domine.do-lotniczy.rawa-maz.pl zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje http://www.extremum.do-lotniczy.rawa-maz.pl wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Ruta_9_(Chile) Inmigracion_asiatica_en_Argentina Iglesia_de_San_Vicente_de_Paúl_(París) Ultima_V Municipio_158-30_(Minnesota) Typhodes_aetherius Gobernador_de_Portuguesa Roc_A_Fella Municipio_de_Norway_(condado_de_Roberts,_Dakota_del_Sur) Rock_of_ages Germán_Viveros_Maldonado Ignacio_Jáuregui Tóth_Árpad Rio_Clyde Roxana_Zúñiga Rincon_de_Olivedo Rosa_de_berberia Iglesia_de_San_Andrés_(Valdebarcena) Rolls-Royce Frédéric_Beigbeder Río_Parnaíba Municipio_de_Lincoln_(condado_de_Butler,_Kansas) República_de_Tayikistán Rob_Lowe Municipio_de_Mentor_(Dakota_del_Norte) Rio_besaya Rodrigo_Uría_González Municipio_de_Pequaywan Un_bel_morir Iglesia_del_Cristo_de_la_Misericordia Municipio_de_Silverdale_(condado_de_Cowley,_Kansas) Tsuru_Hiromi Fusion_(cambio_de_estado) Gastón_Sosa Genosha Tseplionok_tabaka Municipio_de_Lovelace_(condado_de_Wilkes,_Carolina_del_Norte) Trofeo_Franco_Balestra Fredéric-Melchior_Grimm Iglesia_de_Nuestra_Señora_del_Perpetuo_Socorro François_al-Hajj Reorganizacion_del_Ejercito_de_Tierra_de_Espana,_2006-2009 Ushas Iglesia_de_Santo_Domingo_de_Guzman_(Humanes_de_Madrid) Robert_Blake_(actor) UGC_37 Municipio_de_Fairfield_(condado_de_Columbiana,_Ohio) Universidad_Lingüística_de_Moscú SDXC Reinhardsmunster Municipio_de_Boone_(condado_de_Davidson,_Carolina_del_Norte) Rábanos Municipio_de_Madison_(condado_de_Riley,_Kansas) Municipio_de_Millgrove_(condado_de_Steuben,_Indiana) Ribadelago

html map