Makaron - włoska dusza kuchnii...


Makaron – produkt żywnościowy wytwarzany na bazie mąki, wody i niekiedy jaj (mówimy wtedy o makaronie jajecznym) oraz innych składników, o szerokiej gamie kształtów i zastosowań.

Rodzaje makaronów:
Anelli
Agnolotti
Bavette, Bavettine
Bigoli
Cannelloni
Conchiglioni
Eliche
Farfalle, Farfalline, Farfalloni
Fusilli
Gemelli
Gnocchi, Gnocchetti
Lasagne, Lasagnette
Linguine
Penne, Penne Rigate
Pizzoccheri
Ravioli
Rotelle, Ruote
Spaghetti, Spaghettini, Spaghettoni
Spighe
Tagliatelle
Tortellini
Bolognese

Lasagne, Lasagnette

Lasagne (l.p. lasagna) (wym. lazania) – rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów, a także danie przygotowywane na bazie tego makaronu. Makaron jest uprzednio gotowany lub układany na sucho (gotowy, dostępny w sprzedaży) w prostokątnym naczyniu, na przemian z warstwami farszu. Następnie potrawa jest zapiekana. Farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników, chociaż zdarzają się przepisy na wersje wegetariańskie i na słodko. Danie podawane jest na gorąco. Potrawa ta pochodzi z Włoch.

Voljski X_Men:_Evolucion Via_Libre Verbascum_farinosum Alcatel_Mobile_Phones Colombatti Aeropuerto_de_Melbourne Volcan_Pular Compañía_Noruega_de_Radiotelevisión Aeropuerto_de_Lyon_Saint-Exupery Constitucion_de_la_Segunda_República_española Clint_Lowery Will_Hay Constanza_Lechuga Verona Cinane Zaragueyes Villanueva_del_Duque Colin_Wells Willy_Toledo Việt_Yen Codex_Leicester Agrostis_clivicola_var._clivicola Verrières-du-Grosbois William_C_Lunalilo Valvula_rotativa Condado_de_Villariezo Vavilovia_aucheri XIV_Festival_Internacional_de_la_Cancion_de_Vina_del_Mar Alejandria_Bucefala Cinematografia_de_dibujos_animados Acanos Condado_de_Adair_(Oklahoma) Club_Deportivo_Santañy Adolfo_Maíllo_García Agalychnis_medinae Cheilanthes_newberryi Varahapurana Château_de_Châlus-Chabrol Agencia_Federal_para_el_Manejo_de_Emergencias Agrostis_debilis Christian_Guzmán_Napuri Zandonai Club_Villa_Mitre_de_Bahia_Blanca Chinique Abd_al_karim_al_basti Aeropuerto_de_Nurnberg Van_Vriendt Aeropuerto_Internacional_de_Newark ATP_sintasa XX_Conferencia_de_la_Asociación_de_Cruceros_de_Florida_y_el_Caribe Chimbarongo_(estacion) Warburg Colectivo_Socialista_Galego Cirsium_helenioides

html map